V Číne, v Japonsku, v Poľsku, Nemecku či v Kórei – v každej z týchto krajín môžeme nájsť veľké koncerny či menšie spoločnosti na výrobu veľmi kvalitných pneumatík. Niektoré si svoju cestu na trh stále len razia, no mnohé z nich sú na piedestáli už dlhé roky a tešia sa veľkej obľube motoristov na celom svete. Ktoré to sú a čím si zaslúžili svoje miesto?

Goodyear

Nie náhodou začíname v prezentovaní značiek pneumatík práve nemeckým výrobcom pneumatík Goodyear. Typický nemecký zmysel pre detail sa odzrkadlil aj v tomto sektore výroby a jeho pneumatiky pre osobné aj nákladné autá vynikajú svojou vysokou kvalitou gumy a s tým spojenou priľnavosťou. Spoločnosť vznikla už v roku 1898, no už v roku 1926 sa stala najväčšou gumárenskou spoločnosťou na svete.

Continental

Nie je žiadnym tajomstvom, že táto značka sa právom radí medzi špičku na svetom trhu a jej pneumatiky na osobné, úžitkové a SUV vozidlá sú jednými z najpredávanejších v celosvetovom rebríčku. Značka Continental sa môže pochváliť množstvom inovatívnych riešení a patentov, ide napr. o bezdušové pneumatiky či dvojzmesové zloženie dezénu.

Pirelli

Ďalší velikán, tentokrát z Talianska, zaujal významné miesto v rebríčku TOP výrobcov pneumatík na osobné a nákladné autá, motocykle, poľnohospodárske stroje, ale tiež vo výrobe letných a zimných gúm pre luxusné vozidlá. S dôrazom na výskum a moderné inovatívne postupy sa tak právom radí medzi velikánov vo výrobe pneumatík.

Matador

Dobre známy domáci výrobca pneumatík Matador nie je na trhu žiadnym nováčikom. Spoločnosť vznikla ešte v bývalom Československu a v tých rokov obúvala takmer všetky vozidlá Škoda, Tatra či Aero. V súčasnosti ponúka všetky typy pneumatík pre osobné, nákladné a tiež SUV vozidlá.

Hankook

Kórejská značka pneumatík, ktorá síce nepatrí medzi tie najstaršie, no jej expanzia bola taká rýchla, že za pomerne krátky čas zaujala popredné miesta v rebríčku TOP výrobcov pneumatík vo svete. Typickým znakom pneumatík Hankook je vysoká kvalita materiálov a vyvážené vlastnosti pneumatík zimných, ako aj letných.

Treba poznamenať, že svetový gumárenský priemysel tvorí množstvo ďalších väčších či menších hráčov, ktorých letné, zimné či celoročné pneumatiky brázdia dennodenne kilometre ciest po celom svete. Niektoré sú lacnejšie, iné drahšie, ale o to kvalitnejšie, no každá zo značiek má svoj okruh priaznivcov, ktorý preferuje práve tieto jej hlavné benefity.