Rýchla návšteva autoumyvárne nestačí

Starostlivosť o auto pre mnohých znamená občasná návšteva autoumyvárne spojená s očisteným karosérie auta a povysávaním jeho interiéru. Ak však chcete predĺžiť životnosť kože a iných povrchoch v aute, zabúdať by ste nemali ani na špeciálnu autokozmetiku.

Jedným z povrchov, ktorý si vyžaduje pravidelné ošetrenie a starostlivosť, je koža. Čistenie kože v aute by malo zahŕňať odstránenie hrubších nečistôt a prachu vysávačom alebo jemnou prachovkou. Následne je potrebné kožený povrch očistiť prípravkom určeným na tento účel. Čistenie kožených sedačiek inými produktami môže skončiť poškodením povrchu a jeho znehodnotením.

Tip od nás: Ak skúšate nový prípravok na kožu, vždy ho najskôr otestujte na menej viditeľnom mieste.

Na čistenie koženej sedačky vždy používajte len jemnú handričku z mikrovlákna. Iné povrchy a časti interiéru čistite samostatnou handričkou. Ideálne je, ak ich pri sebe máte vždy niekoľko a nepoužívate jednu na všetky povrchy. Na plastové povrchy v interiéri vášho auta používajte nielen samostatnú handričku, ale aj prípravok určený na tento typ materiálu.

Nezabúdajte na ošetrenie

Ak je povrch sedačky čistý a suchý, je dobré ho ošetriť. Kozmetika na koženú sedačku totiž chráni kožu pred UV žiarením, vysušením a následnou tvorbou prasklín. Pravidelnou starostlivosťou tak predlžujete životnosť interiéru vášho auta a zabraňujete mechanickým poškodeniam kožených povrchov. Ošetrovanie kože je teda akousi prevenciou proti jej opotrebovaniu bežným používaním.

Aj malé popraskanie kože sa totiž môže časom zväčšovať a znehodnotiť ju. V taktom prípadne je potrebné čo najskôr konať a nenechať ryhy, aby sa zväčšovali. S opravou kožených povrchov sa radšej obráťte na skúsených profesionálov.

 

Foto: Pixel-Shot on Shutterstock