Koža k motorkárom akosi patrí. Nabúchaný stroj so silným motorom, zvuk, ktorý upúta každého v okolí a k tomu motorkár v koženom oblečení sú snom každého malého chlapca túžiaceho po tom, aby vyrástol a na motorku sadol. Kožené moto oblečenie je super z hľadiska vzhľadu, ale ruku na srdce – nie je veľmi pohodlné.

Koža dobre drží chrániče

Kožené moto oblečenie má ako prilby na motorku ochrannú funkciu. Pod kožou chrániče lepšie držia a koža tiež dobre ochráni pokožku pred poškriabaním po páde z motorky. Ak sa rozhodnete pre kožné oblečenie, dbajte na to, aby vám sadlo na milimeter. Nikde nič nesmie prevísať alebo tlačiť. V prípade koženého i textilného oblečenia pre motorkárov si môžete vybrať z dvoch variantov. Prvým je kombinéza a druhou možnosťou sú nohavice s bundou.

V lete sa poriadne zapotíte

Čo robiť, aby ste v lete v koženom moto oblečení neskončili totálne spotení? Pravdou je, že kožené oblečenie skrátka v lete pôsobí ako gril a v zime ako chladnička. Nehovoriac o daždi. Navlhnutá koža je studená, zapácha a na pokožke je veľmi nepríjemná. Počas leta je riešením funkčná bielizeň, ktorú si pod kombinézu oblečiete. Zabezpečíte tak odvod vlhkosti. Veľa záleží tiež na tom, koľko do oblečenia investujete. Kvalitné moto oblečenie s všitou membránou reguluje teplotu a neprepustí k pokožke vlhkosť.

Riešením je textilné oblečenie

Zásadnou je otázka, prečo trpieť v koži, keď môžete jazdiť v textilnom moto oblečení. Iste sa obávate, že by ste stratili na atraktivite. Tieto obavy nie sú na mieste, pretože súčasné textilné oblečenie pre motorkárov vyzerá viac ako dobre. Presvedčte sa na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Textilné moto oblečenie je možné kúpiť vo verzii na leto či zimu, máva všité chrániče, ktoré sa dajú vyprať a veľkým bonusom je údržba. Vyčistiť kožu nie je len tak. Textilné oblečenie jednoducho hodíte do práčky a necháte ho voľne vyschnúť.

Zhrnutie výhod a nevýhod kože i textilu

Kožené moto oblečenie: odolné, vzhľadovo jedinečné, avšak málo priedušné a vhodné skôr na krátke jazdy do okolia. Údržba je veľmi komplikovaná.

Textilné moto oblečenie: pohodlné, nepremokavé, priedušné, dobre sa udržuje, ako stvorené na dlhé jazdy za dobrodružstvom.