Veľmi často sa stáva, že si kúpime veci, ktoré nikdy nevyužijeme. Dnešná konzumná doba je plná lákadiel. Reklamy na nás vyskakujú z každej strany, a preto sa občas stane, že kúzlu propagovanej veci podľahneme. Budúcnosť takýchto vecí je jasná – zapadnú prachom niekde v pivnici. Ak ste si práve kúpili nové vozidlo, nastáva čas, kedy si ho budete chcieť vyšperkovať k dokonalosti pomocou doplnkov. Ktoré kúpiť, aby neskončili na smetisku zabudnutia?

Povinne nepovinná výbava

Do výbavy, ktorá nie je povinná, ale povinne by ste si ju mali kúpiť patria v zime snehové reťaze. Zídu sa vám počas ciest do hôr i v prípade, že zapadnete niekde na odľahlom parkovisku. So zimou sa spájajú i iné pomôcky – škrabka na sklo, stierka, zmetáčik, štartovacie káble, pracovné rukavice a malá lopata. Do interiéru si kúpte príjemnú vôňu, vlhčené obrúsky na čistenie skiel, obrúsky na ruky a držiak na poháre. Držiaky síce v automobile sú, ale ak ste početnejšia rodina, tak vám stačiť nebudú a ich cena je rovnako nízka ako keď kupujete pneumatiky Kormoran.

Maličkosti, ktoré spríjemnia jazdu

Pred pár dňami polícia oznámila, že bude oveľa prísnejšie pokutovať telefonovanie a hranie sa s mobilom počas jazdy. Pokuty sa zdvojnásobia a v prípade opakovaného porušenia zákona môžete dokonca prísť o vodičský preukaz. Odporúčame vám ihneď kúpiť handsfree sadu spolu s držiakom na telefón a môžete bez obáv telefonovať. Držiaky na telefón niekto uprednostňuje pripevnené priamo na volante a iní dávajú prednosť držiaku pripevnenému na prístrojovú dosku. Veľmi praktické sú rôzne organizéry, do ktorých sa zmestia maličkosti a vy ich nebudete hodiny hľadať po celom automobile. Nezabudnite ani na adaptér do zapaľovača, aby ste si po ceste mohli nabíjať telefón.

Pre členov rodiny

Máte malé dieťa? Bez kvalitnej autosedačky sa nezaobídete. Nikdy sa nevyberte s dieťaťom na cesty bez toho, aby ste ho nepripevnili do sedačky. Jazda bez sedačky je veľmi nebezpečná presne tak isto ako mať obuté letné pneumatiky v zime. Sedačku mimo využívania hravo odvezie strešný box. Bezpečie doprajte tiež domácemu maznáčikovi. Pre najmenších psíkov a mačičky existujú prepravné schránky a boxy. Väčšie psy môžu byť pripevnené o sedadlo špeciálnymi pásmi. V tomto prípade nezabudnite na ochranný poťah, ktorý sa fixuje na opierky sedadiel. Po jazde nemusíte prácne odstraňovať chlpy zo sedadiel.

TIP NA ZÁVER:
Pri rodinných výetoch určite oceníte aj držiak bicyklov na auto