Pri kúpe nového auta sa vás predajca častokrát opýta, či náhodou nemáte záujem o kúpu predvádzacieho vozidla za lákavú cenu. Tieto autá prinášajú hneď viacero výhod, ktoré sa oplatí využiť…

Ako už napovedá ich názov, predvádzacie vozidlá slúžia predajcom nových vozidiel na prezentáciu daného modelu potenciálnym záujemcom. Predajcovia na nich ukazujú jednotlivé prvky výbavy daného modelu, vykonávajú testovacie jazdy a auto vystavujú na prezentáciách. Predvádzacie vozidlá však majú u predajcov obmedzenú „životnosť“, po približne pol roku až roku používania sa odpredávajú, aby ich hodnota neklesla príliš. Ak sa rozhodnete takéto auto kúpiť, získavate najmä týchto 5 zásadných výhod…

1. Auto máte ihneď

Ak si v predajni nakonfigurujete svoje vlastné auto a dáte si ho vyrobiť, čakacie doby sa môžu byť aj niekoľko mesiacov. Málokto z nás chce na svoje nové auto čakať tak dlho. Jediným riešením, ako nové auto získať ihneď, sú skladové alebo predvádzacie vozidlá. Ak máte šťastie, predvádzacie vozidlo bude mať vami požadovanú výbavu a dokonca aj farbu. V predajni spíšete príslušné dokumenty a s novým autom môžete ihneď odísť.

2. Získavate atraktívnu výbavu

Keďže predvádzacie vozidlá sú predstavované potenciálnym záujemcom o kúpu, logicky sú vybavené tým najlepším, čo daný modelový rad prináša. Zvyčajne majú najvyššiu výbavu, doplnené sú o rôzne príplatkové prvky a atraktívnu farbu, aby oslovili všetkých naokolo.

3. Záruka skvelého technického stavu

Aj tento bod vyplýva zo skutočnosti, že predvádzacie vozidlá sú určené na nalákanie kupcov. Nikto by predsa nechcel auto, ktoré by bolo poškodené, malo rôzne škrabance či iné nedostatky. Predajcovia si tak dávajú mimoriadne záležať na tom, aby predvádzacie vozidlá boli v tom najlepšom možnom stave, po vizuálnej aj technickej stránke. Autá sú pravidelne umývané zvonku a čistené zvnútra, pri kúpe predvádzacieho vozidla tak získavate auto, ktoré vyzerá ako keby práve vyšlo z výrobnej linky.

4. Pri kúpe nič neriskujete

Vozidlo kupujete od autorizovaného predajcu, nemusíte si tak lámať hlavu s tým, či náhodou nebolo búrané, stočené, alebo nepochádza z trestnej činnosti. Na predvádzacie vozidlá získavate prakticky všetky výhody ako na úplne nové autá. Predajca vám vie sprostredkovať výhodný leasing, poistenie a originálne príslušenstvo. Keďže sa jedná o niekoľko mesiacov staré autá, stále na nich platí továrenská záruka.

5. Lukratívna cena

V neposlednom rade treba spomenúť cenu, ktorá je pri predvádzacích vozidlách jedným z najväčších lákadiel. Problémom nových áut je, že ich cena klesá najvýraznejšie najmä počas prvých stoviek až tisícok kilometrov. Predvádzacie vozidlá mávajú najazdené od niekoľkých stoviek, po niekoľko tisíc kilometrov, síce sú tak v prakticky novom stave, no ich cena už citeľne klesla. Predvádzacie autá sa predávajú často aspoň o 10% lacnejšie ako úplne nové autá. Za výhodnú cenu tak získavate prakticky nové auto s vysokou výbavou a zárukou.

Verdikt je tak jednoznačný – predvádzacie vozidlá sa rozhodne oplatia! Skôr teda, ako si záväzne objednáte úplne nové auto, skúste si pozrieť ponuku predvádzacích vozidiel a ušetrite!  Ak máte záujem o vozidlá Peugeot, Opel, Volvo, Jaguar, Land Rover, Citroën, alebo DS, neváhajte a navštívte FINAL-CD.