Najjednoduchší spôsob ako prepraviť batožinu do vami vybranej destinácie je naloženie ju do kufra vášho vozidla. Avšak nie každý automobil má dostatočne veľký kufor na prepravu batožiny a už vôbec nie na prepravu bicykla. Ak chcete ako rodina vyraziť na spoločný výlet na bicykloch do vzdialeného mesta, neostáva vám nič iné ako zvoliť nosič na bicykle, ktorý disponuje maximálnou bezpečnosťou a stabilitou. Pýtate sa, čo si všímať pri výbere? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom a hor sa do nakupovania!

Nosič na bicykle umiestnený na streche

Nosič na bicykle je možné umiestniť na strechu vozidla, čo patrí medzi obľúbené spôsoby prepravy bicyklov. Medzi výhody patrí jednoznačne prijateľná cena a pomerne jednoduchá montáž, ktorú zvládnete aj vy. Ponuka nosičov je skutočne široká, pričom jednotlivé typy sa odlišujú konečnou cenou, ale tiež technickými parametrami či značkou. Čo však treba mať na pamäti je fakt, že prenášanie bicyklov nad hlavou nie je vôbec jednoduché a komfortné, čo môže mnohých odradiť. Čo stojí za zmienku je aj to, že je potrebné brať ohľad na výšku nadjazdov či opatrne prechádzať popod stromy.

Nosič na bicykle na ťažné zariadenie

Nosič na bicykle na ťažné zariadenie patrí však medzi preferovanejšie typy nosičov, keďže nosič umiestnite na „guľu“ čiže ťažné zariadenie, vďaka čomu nemusíte bicykle prenášať ponad hlavu. Bicykle sa nedotýkajú karosérie, držia stabilne a inštalácia je omnoho jednoduchšia. Za zmienku stojí fakt, že vyžaduje vyššiu investíciu, avšak ak plánujete prenášať bicykle častejšie, určite zvážte túto možnosť. Ak aj vy máte už vybratý nosič na bicykle Thule, nezabudnite ani na cyklovozíky určené pre tých najmenších, ktoré umiestnite za bicykel a komfortne prepravíte vašu ratolesť.