Prognózy počasia len málokedy dokážu predpovedať padania krúp. Krúpy veľmi často prídu nečakane a nechajú po sebe spúšť nielen na úrode. Veľa o tejto téme by vám vedeli rozprávať šoféri, ktorým počas krupobitia zničila ľadová smršť karosériu či okná.

Vozidlo môžete počas krupobitia zakryť

V boji proti následkom krupobitia existujú isté spôsoby, ako ich vyčíňanie eliminovať. Čakať a modliť sa nie je dobrý nápad. Ak by ste sa nesnažili vozidlo aspoň čiastočne chrániť, celkom iste po krupobití objavíte na karosérii preliačiny. Oprava preliačin môže byť v mnohých prípadoch veľmi nákladná. Prvou z možností ochrany proti krúpam je obloženie vozidla dekami. Už naši starí rodičia počas búrky rýchlo schovávali auto pod deku. Je pravda, že deka karosériu ochráni, ale je veľmi komplikované deku na karosérii udržať. S krúpami prichádza i vietor a silný dážď. Len si predstavte, ako stojíte vonku s rodinou a pridŕžate deku. Lepším variantom sú ochranné plachty, ktoré sa dajú zakúpiť v mnohých prevedeniach. Takéto plachty nie sú veľmi drahé, a ak neprídu naozaj veľké krúpy, karosériu i okná ochránia. Zväčša majú zosilnenú vrchnú časť a spodná časť plachty sa dá k vozidlu pripevniť.

Garáž alebo prístrešok pre auto sú istota

Víťazmi sú šoféri, ktorí vlastnia garáž alebo majú v blízkosti svojho bydliska možnosť podzemného parkovania. V rodinných domoch vám úplne postačí i prístrešok pre auto. Neodporúčame vám však auto skryť pod strom. Okrem krúp dostane vaše vozidlo zabrať kvôli padajúcim konárom. A spadnúť môže i celý strom. Lepší pocit a menej obáv z poškodenia dosiahnete, keď si uzavriete pripoistenie proti živelným pohromám. Tých pár eur navyše k povinnému zmluvnému poisteniu vás nezruinuje. Havarijné poistenie vás síce neochráni, ale zaplatí prípadné opravy. Takmer všetky poisťovne spolupracujú s firmami, ktoré opravujú preliačiny pomocou PDR metódy.

Poškodená karoséria sa dá dokonale opraviť

Oprava preliačin na aute už nie je takou nočnou morou ako kedysi. Približne 70 rokov je na svete technológia opravy poškodení karosérii s názvom PDR. Táto technológia vám zaručí, že vaše vozidlo bude vyzerať ako pred poškodením. Preliačiny sa špeciálnymi nástrojmi buď vytláčajú, alebo sa ťahajú zhora. Pri tomto spôsobe opravy nie je potrebné lakovanie a ani gitovanie. Oprava je rýchla, bezpečná a plne hradená poisťovňami. Vykonávať takéto opravy môžu len naozajstní profesionáli, a preto sa obráťte na firmy s dobrým renomé a dlhoročnými skúsenosťami. Odporúčame vám firmu oprava preliačin Košice Rfix, ktorej pobočky nájdete vo viacerých mestách a v prípade hromadnej škody má Rfix k dispozícii mobilný tím.