Zistili ste, že vaše letné pneumatiky už dosluhujú? Je čas sa poobzerať po nových. Ak si potrpíte na kvalitu, mali by ste siahnuť po pneumatikách, ktoré sa stali víťazom pre rok 2021. Aké pneumatiky sú na prvej priečke a v čom vynikajú sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Auto Bild allrad si posvietil na kvality letných pneumatík

Prestížny časopis Auto Bild allrad každoročne preveruje jazdné vlastnosti všetkých značiek letných pneumatík. Tento rok sa spomedzi silnej konkurencie na prvú priečku prebojovali letné pneumatiky Goodyear. Konkrétne ide o pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5. Goodyear nepatria medzi najlacnejšie pneumatiky, ale testy pneumatík sú náročné a sitom rôznych jázd či skúšok prejdú naozaj len tie najlepšie. V prípade pneumatík Goodyear je víťazstvo o to cennejšie, že ich jedinečné vlastnosti potvrdili aj iné motoristické časopisy (Auto Bild Sportscars a Auto Bild) a dokonca známy motoristický web Tyre Reviews. Prečo si práve pneumatiky Goodyear zaslúžili toľko pozornosti? Je to predovšetkým zásluhou výborných brzdných vlastností. Bezkonkurenčne dokázali ubrzdiť vozidlo pri kombinovanej jazde na suchej a mokrej vozovke. Náročné podmienky pri brzdení pneumatiky Goodyear neprekvapili a zachovali sa presne tak, ako je nutné z hľadiska vysokých bezpečnostných noriem. Vozidlo obuté do Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 sa ovláda ako po masle a neprekvapí šoféra v žiadnej náročnej situácii. Testy síce prebehli na malom úžitkovom vozidle, ale Goodyear ponúka mnohé modely pneumatík aj pre SUV alebo offroad.

Ako Goodyear dosiahol vysoký štandard brzdných vlastností

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 sú vyrobené z kombinácie materiálov, ktoré zaručujú skvelé vlastnosti na akomkoľvek povrchu. Ak si prevedieme tieto vlastnosti na drobné, ide o skrátenie brzdnej dráhy o 4 % na mokrej vozovke a o 7 % na suchej vozovke. Údaje boli porovnávané s predchodcom Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Vďaka týmto údajom si každý šofér môže byť istý bezpečnosťou a jeho jazda sa stáva komfortnejšou. S Goodyear si môžete dopriať aj športovú jazdu. Stačí, aby ste dali prednosť modelu pneumatík Goodyear F1 SuperSport. Tieto pneumatiky dosiahli pri testoch najrýchlejší okruhový čas, na vozovke sa chovali veľmi svižne a držali pevne vozidlo pri vysokej rýchlosti aj v zákrutách. Goodyear vám zároveň  ušetria peniaze, pretože vynikajú ešte jednou nezanedbateľnou vlastnosťou – dlhou životnosťou. Samozrejme, že pre predĺženie životnosti je potrebné pneumatiky udržovať správne nahustené. K tomu vám pomôže snímač tlaku pneumatík, ktorý vás upozorní na ich prehustenie alebo podhustenie.